İran'da iki günde 21 kişi idam edildi

İran rejimi 14-15 Ocak tarihlerinde en az 21 tutukluyu asarak idam etti.

Alternate Text

İranlı muhalif kaynaklara göre, 14 ve 15 Ocak tarihlerinde Gohardaşt merkezi cezaevinde 7 kişi toplu olarak idama edildi. Ayrıca 5 kişinin ülkenin kuzey doğusundaki Şahrud’da, 5 kişinin güneydeki Şiraz’da, 2 kişinin kuzey batıdaki Ardebil’de ve bir kişinin kuzey doğudaki Tabas’da idam edildiği bildirildi. 21’inci kişinin ise kuzeydeki Saveh’te halkın gözleri önünde idam edildiği belirtildi.

Yılın ilk iki haftasında da 40 kişi idam edilmişti. Bunların en az 17’si Şiraz ve Tahran’ın Gohardaşt banliyösünde gizli bir şekilde idam edildi. Rejim bu idamlara ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı.

İdam edilenlerin hangi suçlamalarla mahkum edildikleri konusunda bilgi alınamadı. İran’daki idamların çoğunluğunu uyuşturucu ticaretinden mahkum edilenler oluşturuyor.

 

 

Etiketler :

Tarih: 17.01.2014 Ekleyen: YENİ ÜLKE HABER Yorum Sayısı: 0 Yorum Yaz


Yeni Ülke Haber

Bu sitedeki içeriklerin tümü Yeni Ülke Haber' e aittir. Sitede bulunan resim, video, yazı, haber gibi içeriklerin kaynak gösterek veya kaynak göstermeden herhangi bir sitede yayınlanması kesinlikle yasaktır. Bu duruma örnek teşkil eden herhangi bir durum görüldüğünde yetkili mecra hukuk mahkemeleri olacaktır. Yeni Ülke Haber herhangi bir bildiri göndermeksizin suç duyurusunda bulunma hakkını gizli tutar.