Avcılar HDP çalışmaları hızlandırdı…
arın Demokratik Partisi Avcılar Belediyesi Eşbaşkan Adayları Zehra Şahin Yeşil ve Seyithan Ulutaş Denizköşkler Mahallesinde seçim ofisi açtı. Açılışa istanbul Milletvekili Levent Tüzel HDP Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Pınar Aydınlar da katıldı.

Marmara Caddesi’nde dün akşam saatlerinde bir araya gelen yüzlerce HDP’li, buradan Denizköşkler’deki seçim ofisine kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Renkli görüntülere sahne olan yürüyüşe HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, HDP Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Pınar Aydınlar, HDP Avcılar Belediyesi Eşbaşkan Adayları Zehra Şahin Yeşil ve Seyithan Ulutaş ile çok sayıda partili katıldı.

Denizköşkler seçim ofisi önünde partililerine seslenen HDP Avcılar Belediyesi Eşbaşkan Adayı Zehra Şahin Yeşil, Avcılar’ı, sokakları çocuk sesleri ile şenlenen yaşanabilir bir ilçe haline dönüştüreceklerini söyledi.

“BU SÖZÜ TUTMAK ZORUNDAYIZ”

Önemli bir görevi üstlendiklerine dikkat çeken Eşbaşkan Adayı Yeşil, “Yoldaşlar biz yıllardır bu mücadelenin içindeyiz, birbirimizi tanıyoruz aslında. Birbirimizi görmesek de, adımızı bilmesek de Avcılar’ın her sokağında aslında omuz omuzaydık, yan yanaydık. Tarih bugün önümüze böyle bir görev koydu, biz katledilen, savaşlarda ölen, Gezi’de, Lice’de kaybettiklerimize, evine ekmek götürmek için iş kazalarında ölen güvencesiz işçi, emekçi kardeşlerimize ve bu mücadelede kaybettiğimiz tüm kardeşlerimize bir sözümüz var bu sözü tutmak zorundayız. Mücadeleyi yükseltmek, onların adını zaferlerimizle yaşatmak zorundayız” diye konuştu.

“HALKIMIZ DEMOKRASİYİ VE EŞİTLİĞİ BİZİMLE GÖRECEK”

Avcılar’da yeni bir dönemi, yeni bir tartışmayı başlattıklarını belirten Zehra Şahin Yeşil, daha sonra şunları söyledi: “Bizler bugün çokta örneği olmayan, klasik kaldırım taşlarının, ağaçlandırmanın ötesine gitmeyen bir belediyeciliği aşan yerel yönetimler tartışması yürütüyoruz. İnsanlar bizimle birlikte demokrasiyi, eşitliği anlayacaklar, görecekler. Ev ev, sokak sokak gittiğimiz her yere bunu taşıyacağız. Çünkü biz hep şu sloganla, şu şiarla çıktık; Hırsızlığa, yolsuzluğa, talana, rüşvete karşı Halkların Demokratik Partisi bugünkü sistemde tel alternatif partidir. Bizden başka alternatifleri olmadığını insanlara anlatmak durumundayız. Çünkü tarihimize bakıldığında kirli, çirkin hiçbir şey göremeyecekler. Bugün Halkların Demokratik Partisi, içinde barındırdığı bileşenleri ile birlikte farklı kimlikleri, farklı ulusları, halkın her kesimini gerçek anlamda kucaklayan bir partidir” şeklinde konuştu.

“YİTİRDİKLERİMİZİN ANISINA SAHİP ÇIKMA ZAMANIDIR”

“Yoldaşlar geleceğe sahip çıkmak, kaybettiklerimizin, en değerlilerimizin, tutsak verdiklerimizin anılarına sahip çıkmak adına bugün önümüzde bir mücadele var. İşimiz kolay değil, hiçbir zaman da kolay olmadı ama biz alışkınız; dişimizle, tırnağımızla kazıyarak kazanmaya, haklarımızı direnerek kazanmaya alışkınız. Avcılar’ı hep birlikte gerçekten yaşanılabilir bir Avcılar haline getireceğiz. Sokaklarında rahatça, özgürce gezebildiğimiz, çocuklarımızın sesleriyle şenlenen, barışı ve demokrasiyi getirdiğimiz bir Avcılar’a dönüştüreceğiz.”

kaynak:yerelgaste.com

Haber ve resim/ yerelgaste.com


Etiketler :

Okunma: 233 Tarih: 20.02.2014 Ekleyen: ARYA HABER Yorum Sayısı: 0 Yorum Yaz